10. kolo Slovnaft extraligy

05.10.2008 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 3. A. Bezák (Huba, Baček), 3. Hujsa (Pavlas, Gráčik), 21. Pavlas (Liščák, Hujsa), 36. Kukumberg (Uram)
Vylúčení: 6:6 na 2 min
presilovky: 0:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Lokšík - Novák, Valach
3015 divákov.

Poprad: Šimonovič - Mi. Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malínsky, Procházka, Bambúch, Bakoš - Kroták, Lapšanský, Kolusz - Marcel Haščák, Jarolín, Buc - Bartánus, Šechný, Martin Slovák - Piatak, Holečko, Ma. Segľa
Slovan: Hovi - Pavlas, M. Hruška, Devečka, Sersen, Hančák, J. Kováčik, Huba, Petré - Liščák, Hreus, Baček - Döme, Vaic, Lažo - Kropáč, Kukumberg, Uram - A. Bezák, Hujsa, Gráčik.

Nelichotivé tabuľkové postavenie, slabá strelecká produktivita i herný prejav vyvolávali určité rozpaky i otázniky pred zápasom s favorizovaným Slovanom. Začiatok stretnutia to aj potvrdil, keď v 3. minúte hostia dvakrát skórovali Bezákom a Hujsom. Domácich tento nepriaznivý stav nezlomil a snažili sa o kontaktný gól. Nevyšlo to Bucovi ani Haščákovi. Tešili sa belasí, keď v prostrednej tretine už po 27 sekundách využil presilovku Pavlas. V 25. minúte zahodil vyloženú šancu Martin Segľa a Kasíkovu delovku vytlačil Hovi. Tretí gól v domácej bránke poznamenal ďalší priebeh tohto duelu. Hra stratila na zaujímavosti a Kukumebergov štvrtý gól v 36. minúte definitívne rozhodol. Záverečná tretina sa už iba dohrávala a Slovan splnil v tomto zápase úlohu favorita a zaslúžene zvíťazil.

Tibor Turan, tréner Popradu: "Mali sme zlý vstup do zápasu. Rýchle dva góly otriasli musžtvom. Chlapci chceli, dreli celý zápas a súpera sme prestrieľali, ale Hovi bol výborný a v dôležitých momentoch držal Slovan nad vodou. Po takých chybách sa ťažko otáča zápas. "
Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Zápas sa mi hodnotí vcelku ľahko. Chlapci hrali v pohode, udržali si tempo z predchádzajúcich zápasov. Hlavne v defenzíve hrali veľmi dobre. V závere sme už zvoľnili tempo. "

HK 36 Skalica - SkiPark MHK Kežmarok 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 16. M. Ivičič (Pálffy, J. Mikúš), 23. Zálešák (J. Mikúš, M. Ivičič), 33. Kutálek (T. Višňovský, D. Pašek), 49. J. Mikúš (Zálešák, Pálffy) , 60. Pálffy (Zálešák, J. Mikúš) - 40. P. Segľa (Jelínek, Drotár), 50. Svitana (Fedor, Marcinko), 57. Hrubý (P. Segľa, Drotár)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: 2. Sadiki, 59. Pavličko (obaja Kežmarok) na 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:0
rozhodovali: D. Konc - Tvrdoň, M. Orolin
2432 divákov.

Skalica: Ondrejka - M. Ivičič, Gründling, Škadra, Jendek, Beňa, Šille - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, Školiak, Šátek - T. Višňovský, Kutálek, D. Pašek
Kežmarok: Budai - M. Droppa, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, Hrubý, M. Žemba, Marcinko - Škovira, Slaninák, Bartečko - P. Segľa, Palovčík, Drotár - Svitana, Pavličko, Fedor - Čížek

V zápase s Kežmarkom domáci po matnom výkone v Trenčíne sa snažili pred domácim publikom si už od úvodu zápasu napraviť reputáciu a naplno zabodovať. V 2. minúte mali výhodu presilovej hry, ale nevyužili ju, hoci súpera dobre zamkli v jeho tretine. Následne mali túto výhodu aj hostia, dokonca o dvoch hráčov, skóre sa však nezmenilo. V ďalšej domácej presilovke unikpl útočník hostí Škovira, ale zblízka prestrelil Ondrejkovu bránku. Kežmarčania sa v druhej časti tretiny osmelili a viackrát nebezpečne zamestnali domáceho brankára. Prvý gól domácich dal v 16. minúte Ivičič, keď ho v presilovke presne našiel na modrej Pálffy. Až po strelenom góle mali domáci viac z hry, ale šancu spálil Višňovský a s Pálffyho strelou mal Budai veľa práce. Skóre sa už v tejto časti hry nezmenilo a viac sa bojovalo ako hralo. Druhú tretinu začínali domáci výhodou presilovej hry pri vylúčení Sadikiho. Z nej spálil tutovku Pálffy, keď zblízka nedoklepol dobrý puk za Budaiov chrbát. V 23. minúte po skrumáži pred Budaiom Zálešák zavesil pod žrdku z uhla na 2:0. Vzápätí spálil tutovku Školiak, keď svoj únik nepremenil na ďalší gól domácich. V tejto časti sa už hral lepší hokej, obe mužstvá pridali na rýchlosti, hlavne domáci. V 33. minúte roztočil kombináciu tretí útok domácich a Kutálek zblízka bekhendom zvýšil na 3:0. Hostia potom nevyužili presilovku o dvoch hráčov, dokonca ani nevystrelili na domáceho Ondrejku. V poslednej minúte však domáca obrana zabudla na Segľu, ktorý švihom znížil na 1:3. V 3. časti sa domáci snažili zvýšiť trojgólový náskok. V 43. minúte nevyužili presilovku. Ďalší gól domácich pridal J. Mikúš po peknej kombinácii Pálffyho a Zálešáka. Hostia zakontrovali protiútokom Fedor - Svitana. Keď Svitana znížil zblízka na 2:4, gólom povzbudení hostia hrali viac v tretine domácich a v 57. minúte od modrej presne trafil obranca Hrubý na 3:4. Zápas tak nadobudol väčšiu dramatickosť a hostia sa rozhodli pre hru bez brankára. Domáci však puk vydolovali, Pálffy unikol a pečatil na konečných 5:3. V rušnom, ale iba priemernom zápase zvíťazili domáci, keď ťažili najmä zo skúseností svojich opôr.

Peter Oremus, tréner Skalice: "My sme si uvedomili dôležitosť stretnutia. Teší ma zlepšenie hry, strelili sme päť gólov, vypracovali sme si viacero šancí. Máme tam nejaké nedostatky, ale verím, že v najbližšom stretnití ich odstránime a budeme pokračovať v dobrých výsledkoch. "
Vladimír Klinga, tréner Kežmarku: "My sme prišli do Skalice s tým, že sme sa spoliehali na kvalitnú defenzívu a rýchle protiútoky. Myslím, že sme prvú tretinu nehrali špatne. Mali sme dve-tri gólovky, ale nepremenili sme ich. Domáci dali gól z presilovej hry. Hlavne tie presilovky boli dôvodom toho, že sme sa nedostali do tempa. Domáci mali následne v druhej tretine troška opticky navrch, my sme im nechali viac priestoru v obrane, z čoho padli tie góly. Až od stavu 4:2 sme sa osmelili, zdramatizovali zápas, dali na 4:3, no chýbalo nám viac šťastia. "

HC ´05 Banská Bystrica - MHC Martin 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Góly: 8. Ľ. Sabol (Jánoš) - 10. L. Říha (Kolba, M. Macho), 27. I. Dornič (Török, M. Beran), 34. Marek Hovorka (Džerinš), 35. M. Macho (L. Říha)
Vylúčení: 7:8 na 2 min
presilovky: 1:1
rozhodovali: Valachovič - Müllner, P. Šefčík
2916 divákov

B. Bystrica: Petrík - P. Frühauf, M. Richter, V. Vlk, Biro, Tomaška, Rimmel, Brumerčík, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - Dian, Ľ. Sabol, Jánoš - Ižvolt, Štolc, Škvaridlo - J. Babic, Češík, Paľov
Martin: Dzubina - Kolba, Vantroba, J. Polák, Babka, Drgoň, I. Ďatelinka, Brcko, Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, Janovský.

HK Orange "20" - HK Ardo Nitra 6:4 (1:0, 2:1, 3:3)
Góly: 18. Mišura (Košecký, Štajnoch), 24. Uhnák (Mišura), 26. Uhnák (Deyl, Mišura), 48. Mišura, 57. Mertel, 60. Molnár (Deyl, Hrivík) - 39. Čaládi (H. Ručkay), 44. Čaládi (Ručkay), 48. Čaládi (Ručkay), 50. Bednařík (M. Výborný)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Rumpel (Nitra) na 10 min za nešport. správanie
presilovky: 4:1
rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Tornay
721 divákov.

HK Orange "20": Kotvan - J. Brejčák, Vizváry, Deyl, Ďaloga, Košecký, Štajnoch - Mertel, O. Rusnák, Tybor - Slávik, Kopecký, Lisoň - Vyletelka, Grošaft, Molnár - Hrivík, Mišura, Uhnák
Nitra: Falta (26. Račko) - Hranáč, Kudrna, Halász, M. Výborný, M. Školiak, T. Sedlák, Zajac, Poláček - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, H. Ručkay - Rumpel, Poljaček, Ľ. Kolník - Hronský, Dobrý, Ecker

HC Košice - MsHK Garmin Žilina 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 15. P. Bartoš (Juraj Faith, Michel Miklík), 37. Ščurko (Chmelo), 38. J. Kopecký (Kmiť), 51. P. Bartoš (Juraj Faith, Špelda), 53. S. Gron (Kledrowetz) - 31. R. Stantien (Turoň, Javín), 50. R. Krajčí (R. Stantien, Pleva)
Vylúčení: 8:5 na 2 min
rozhodovali: Rudý - Bundil, Horínek
5059 divákov

Košice:Hudáček - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora (30. Ščurko), Jenčík
Žilina: Ševela - Turoň, Javín, I. Droppa, Hriňa, Kusovský, Škorvánek, Horák - R. Krajčí, Pleva, R. Stantien - Sivák, Koložváry, M. Kokavec - V. Baláž, Škoda, Pokrivčák - Brandis, Hájnik, Važan.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).
Góly: 4. Cibuľa (Halaj), 27. Kumstát (Kovář, B. Pohanka), 39. Richard Huna (Róber Huna, Kriška), 60. P. Lištiak - 17. Trochta (P. Mikuš, S. Saliji)
rozhodovali: J. Konc - Mášik, Stano